X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
یکشنبه 30 آبان‌ماه سال 1389

It's a Wonderful Life (1946)

کارگردان:فرانک کاپرا

جرج بیلی(جیمز استیوارت) مرد مهربان و مردم دوستی است که پس از ورشکست شدن تصمیم به خودکشی می گیرد اما فرشته ای به نام کلارنس مامور می شود بر روی زمین برود و زندگی او را نجات بدهد..

فیلم رو در دو کلمه میشه توصیف کرد : شیرین و دوست داشتنی.فیلم ترکیبی از فانتزی و کمدیه که در محوریتش یک شخصیت استثنایی و فوق العاده رو جای داده.جرج بیلی قهرمان داستان ما اونقدر خوب ساخته و پرداخته شده که تماشاگر میتونه اون رو در زندگی واقعی حس کنه.مردی که تمام آرزوها و رویاهاش رو فدای خانواده و همشهری هاش می کنه و بلاخره به نقطه ای میرسه که کم میاره اما فانتزی زیبای دنیای فیلم به کمکش میاد و فرشته ای که 200 ساله بالهاش رو از دست داده ماموریت پیدا می کنه تا جرج رو به زندگی امیدوار کنه و در عوض فرشته بالهاش رو به دست بیاره ..

نمی دونم چطور از زیباییها و نقاط قوت فیلم بگم،فیلم یک نمونه عالی از اثری سهل و ممتنعه که در عین سادگی فرم و داستان،تاثیر فوق العاده ای بر روی مخاطب داره.

تنها ایراد کوچکی که در پایان فیلم به ذهنم میرسه نمایش سرنوشت ماری(همسر جرج) بود به شکلی که جرج هرگز وجود نداشت.هیچ علت و توضیحی برای اینکه ماری زیبا و جذاب(که خواستگار دیگه ای هم داشت)در صورت وجود نداشتن جرج تبدیل به یک پیردختر افسرده و تنها بشه وجود نداره.

کمتر میشه دیدن فیلمی رو به همه افراد با هر سطح بینش هنری و سینمایی توصیه کرد اما "این زندگی شگفت انگیزی است" از اون فیلمهاست..

ارزشگذاری فیلم:

لینک فیلم در IMDB