X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
جمعه 18 دی‌ماه سال 1388
عشق سگی
نویسنده :گیلرمو آریاگا
کارگردان:الخاندرو گنزالز ایناریتو
ایناریتو بدون شک از درخشان ترین استعدادها و نوابغ  سینمایی در دهه اخیر بوده.
عشق سگی(۲۰۰۰)، 21گرم و بابل سه فیلم مطرح ایناریتو هستن که تونسته با اینها خودش رو در سطح اول سینمای جهان مطرح کنه.(در هر سه فیلم با گیلرمو آریاگا،فیلمنامه نویس، همکاری کردن)
کافیه فقط به صحنه تعقیب و گریز ابتدایی فیلم توجه کنید تا تفاوت اون رو با سایر فیلمهایی که از این گونه صحنه های تعقیب و گریز با ماشین رو دارن درک کنین.
این صحنه اجرای منحصر به فردی داره و بدون اینکه بخواد از خالی بندیهای رایج استفاده کنه تماشاگر رو میخکوب میکنه.از طرفی این سکانس فصل مشترک سه اپیزود فیلمه که همونطور که خواهیم دید سرنوشت شخصیت های اصلی هر اپیزود با تصادفی که در پایان این سکانس رخ میده ارتباط مستقیم داره و  بعد از این تصادفه که تازه اپیزود اول فیلم شروع میشه.جالب اینه که بدونیم صحنه تصادف به طور همزمان با 9 دوربین فیلمبرداری شده.
یکی از نکاتی که برای درک بهتر فیلم باید توجه کرد اینه که سه شخصیت اصلی در سه اپیزود جدا از سگهاشون نیستن و اینکه سگ در هر اپیزود چه معنایی داره و یا کدوم وجه پنهان شخصیت داستان رو میخواد آشکار کنه موضوعیه که برای درک و تحلیلش نمیشه به یه بار تماشای فیلم اکتفا کرد..
دو نکته جالب :
1- در اپیزود دوم جایی که دنیل رو در محل کارش میبینیم که دارن یه تصویر تبلیغاتی رو آماده میکنن و تلفن باهاش کار داره ،میشه آقای ایناریتو رو هم دید که یادی از هیچکاک کرده و دو سه ثانیه در فیلم خودش حضور داره.

2-تمام تصاویری که در تلویزیون دیده میشه تبلیغاتی هستن که ایناریتو قبل از اینکه کارگردان سینما باشه،برای تبلیغات تلویزیونی ساخته بوده.

ارزشگذاری فیلم:

عشق سگی در IMDB

ایناریتو در IMDB

گیلرمو آریاگا در IMDB