X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 2 آذر‌ماه سال 1389

خماری صبحگاهی(2009)

کارگردان: تاد فیلیپس

سه مرد جوان به همراه دوستشان که در آستانه مراسم عروسی است برای تفریح و خوشگذرانی به لاس وگاس می روند..

نمونه ای خوب از یک فیلم کمدی با درجه R که واقعاً شما را می خنداند،سرشار از موقعیت های طنز که همگی در جای مناسب به کار رفته اند.

فیلم پایش را از مرز کمدی فراتر نمی گذارد ادعای زیادی ندارد،قصدش خنداندن است از همه جور شوخی هم استفاده می کند اما تفاوت بسیار زیادی با فیلم های کمدی تاثر انگیز این روزهای سینمای ایران دارد.

اگر به چند نمونه کوچک از موقعیت های طنز این فیلم دقت کنیم کمی بهتر به تفاوت این دو سینمای کمدی(ما و آنها) پی می بریم.البته سینمای جهان هم فیلم کمدی بد و مبتذل اش بسیار بیشتر از کمدی خوبش است.

– استو(مرد دندانپزشک) وقتی از خواب آن شب عجیب و غریب پا می شود می بیند یک دندانش نیست.در ادامه تا انتهای فیلم این معمای دندان کم کم رمز گشایی می شود و در خنده دار ترین شکل ممکن به سرانجام می رسد.این یعنی فیلمنامه ای که خوب نوشته شده و یک ایده طنز در آن پرورده شده نه به شکل فیلمنامه های کمدی ما که اگر بر روی آنها نام فیلمنامه بگذاریم ظلم بزرگی کرده ایم.

– تا کنون چندین بار قهرمان های ورزش را در فیلم ها و سریال های کمدی خودمان دیده ایم که به شکل رقت انگیزی ظاهر می شوند،اینها را با حضور مایک تایسون قهرمان سنگین وزن بکس دنیا در این فیلم مقایسه کنید.تایسون نه تنها از خود حرکاتی جلف به نمایش نمی گذارد و البته نقش منفعل یک مترسک را هم بازی نمی کند بلکه با استفاده از مولفه های یک قهرمان بکس به تنوع طنز فیلم هم کمک می کند و در کنار اینها با نمایش خصوصیات گذشت و بخشش در داستان، وجهه و شخصیت واقعی خودش را که به دلایل مختلف در جامعه آمریکا آسیب دیده بود-به نظر من- کمی ترمیم می کند.

ارزشگذاری فیلم:

لینک فیلم در IMDB